نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل با خانواده همسر و بی توجهی همسرم به خودم و بچم

1508
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33031
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با خانواده همسر و بی توجهی همسرم به خودم و بچم

با سلام حدود2سال ازدواج کردیم و از ابتدا با فرهنگ خانواده همسرم مشکل داشتم من خودم ادمی گرم و معاشرتی هستم اما خانواده همسرم سردن و خیلی تو روابط اجتماعی ضعیف و به همسرم این موضوع رو گفتم و ایشون گفتن باید با این قضیه کنار بیای من دوسال سعی کردم بی تفاوت رد بشم تا اینکه باردار شدم و زایمان کردم و تمام مشکلات اصلی من از فردای زایمان شروع شده که مادرشوهر و خواهرشوهرم تصمیم گرفتن خونم باشن چندروز خونمون رفت وامد بود فامیلام میومدن و رفتارای سرد خانواده همسرم واقعا منو ازار می داد تا حدیکه افسردگی بعد زایمان گرفتم و به همسرم گفتم نیاز دارم تنها باشم و لی همسرم به من بی توجه بود بخاطر توجه بیش از حدیکه به خانواده خودش داشت این چندروز که خونمون بودن اصلا براش مهم نبود که من زایمان کردم و نیاز به توجه بیشتری دارم بعد چندورز خانوادش رفتن و بحثای هرروزه منو همسرم شروع شد الان حدود 2ماه از زایمانم میگذره ولی مادرشوهرم حتی یه زنگ بمن نزد و حال من یا حتی نوه شو نپرسید حالا شوهرم میگه بریم خونه مادرم بسختی مجبور شدم قبول کنم ولی روزیکه میخاستیم بریم خونه مادرش بازم بحثمون شد و کلا نرفتیم خونه مادرش الان حدود یه هفته ست من خونه مادرمم ولی شوهرم حتی یه زنگ نزد حال من و بچه رو بپرسه موندم چیکار کنم با شوهریکه اینقدر خانوادشو به من ترجیح میده و خانواده ای داره که هیچ ارزشی برای عروسشون قائل نیستن لطفا کمکم کنید دچار افسردگی شدید شدم.راهنماییم کنید بااین همسر چطور برخورد کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل با خانواده همسر و بی توجهی همسرم به خودم و بچم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که شما از اول از روابط اجتماعی آنها آگاهی داشته اید و با این بینش وارد زندگی مسترک شده اید . بهتر است دقت کنید که همسرتان تنها مسئول رفتارهای خودشان می باشد و اینکه شما مداوم از ایشان بخاطر رفتارهای خانوادیشان گلایه کنید کمکی در تغییر و بهبود زندگی مشترکتان نمی کند نیاز است که شما بپذیرید همسرتان فردی جدا می باشد و مسئول کارهای دیگران نیست حتی خانواده اشد و در مواردی که ناراحت می شودید از آنها این موضوع را به همسرتان بیان نکنید چون در هرصورت آنها خانواده همسرتان محسوب می شوند و حتی اگر حق با شما نیز باشد ایشان به احتمال زیاد در مقابل شما جبهه گیری خواهند کرد و مشکلاتتان بیشتر خواهد شد . بهتر است سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و در کنار آن تنها در مورد احساسات و نیازهای خودتان با همسرتان صحبت کنید و در صحبت از توهین به ایشان و حتی خانوادیشان خوداری کنید تا بتوانید نتایج بهتری بدست آورید .
    نیاز است شما بپذیرید که رفتار و روابط اجتماعی آنها در همین حد می باشد و اینگونه افراد سعی ندارند به کسی توهین کنند بلکه روابط اجتماعیشان محدود است .شما نیز با پذیرش این موضوع بهتر است احترام آنها را به عنوان خانواده همسرتان حفظ کنید و اینگونه موضوعات را به زندگی مشترکتان وارد نکنید دقت کنید که هرچقد فاصله بین شما و همسرتان بیشتر شود او به خانواده اش نزدیک تر می شود و شما باز با برداشت دیگری ممکن است از ایشان ناراحت شوید . سعی کنید محیط منزل را برای همسرتان جذاب کنید تا هم خودتان آرامش بیشتری داشته باشید هم ایشان دعواهای مکرر می تواند همسرتان را از حضور در خانه دور کند چون آن محیط ناخودآگاه نیز می تواند برای او اضطراب و تنش به همراه بیاورد و همچنین برای خودتان .
    در این مسیر بهتر است با همسرتان صحبت کنید و از این مقدار فاصله از همسرتان خوداری کنید و در مورد مشکلاتتان بهتر است به صورت حضوری نیز به روانشناس مراجعه کنید تا در این مسیر به هردوی شما کمک شود.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790
    شاد باشید

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)